Vakfıkebir HABERLERİ
ÇOCUK CAMİ BULUŞMASI
25 Şubat 2020, 21:50 0
ÇOCUK CAMİ BULUŞMASI
TRABZON;Vakfıkebir Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camii'nde, hafta sonu "Çocuk Cami Buluşması" etkinliği düzenlendi.Vakfıkebir İlçe Müftülüğü'ne bağlı Büyükliman Mahallesi İmam Hatip Camii'nde görevli İmam Hatip Lokman Acer ve Müezzin Kayyım Şenol Algan'ın, Büyükliman Mahallesi Muhtarı Sadık Aydın ile birlikte organize ettikleri "Çocuk Cami Buluşması" etkinliğine İlçe Müftüsü Hüseyin Köksal ve öğrencilerle birlikte velileri ve vatandaşlar iştirak etti.
Aymina Turmuş Dünya Birincisi Oldu
21 Şubat 2020, 08:22 0
Aymina Turmuş Dünya Birincisi Oldu
Trabzon Vakfıkebir İlçesi’ne bağlı Yalıköy Mahallesi nüfusuna kayıtlı 2. Sınıf Öğrencisi Aymina Turmuş, Uluslararası alanda elde ettiği dereceyle çok önemli bir başarıya imza attı.
Vakfıkebir’de Müzik Ziyafeti
20 Şubat 2020, 10:24 0
Vakfıkebir’de Müzik Ziyafeti
Vakfıkebir Müzisyenler Derneği ile Trabzon Müzik ve Halkoyunları Derneği’nin Vakfıkebir’in Kurtuluş Günü nedeniyle ortaklaşa düzenledikleri Türk Halk Müziği Konseri büyük ilgi gördü
“Biz Muhalefet Olarak Sorunları Dile Getireceğiz”
17 Şubat 2020, 23:16 0
“Biz Muhalefet Olarak Sorunları Dile Getireceğiz”
İYİ Parti Trabzon milletvekili Hüseyin Örs, Vakfıkebir’de bir dizi ziyaretlerde bulundu. Milletvekili Hüseyin Örs, beraberinde Vakfıkebir İlçe Başkanı Alparslan Beşli ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye meclis üyesi Selim Alp, Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Ortahisar İlçe Başkanı Erdal Uzun ile birlikte önce kaymakam Mesut Yakuta’yı daha sonra da STK temsilcilerini ziyaret etti.
Vakfıkebir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü İlçede Düzenlenen Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
15 Şubat 2020, 08:59 0
Vakfıkebir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 102. Yıl Dönümü İlçede Düzenlenen Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.
TRABZON;Vakfıkebir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü ilçede düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk Tören, Merkez Yeni Camii’nde sabah namazı sonrası şehitler için Kur’an-i Kerim okunması ve şehitleri anma programından sonra 14 Şubat Kurtuluş Caddesi boyunca Mehteran eşliğinde kortej yürüyüşle başladı. İkinci tören Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından Ulu Önder Atatürk, Türk Büyükleri ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. Kirazlık Mahallesi ile belediye binası önünde sona eren parkurda halk koşusunun startı verildi.
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ
14 Şubat 2020, 20:17 0
KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE EĞİTİMİ
İlçemizi Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda kadına yönelik şiddetle mücadele bilgilendirme toplantısı yapıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Planı” kapsamında Halk Eğitimi Merkezi’nde görevli öğretmenler, yöneticiler, usta öğreticiler, kursiyerler ve diğer çalışanlara konuyla ilgili bilgi verildi.
Vakfıkebir Trafiğine Yeni Düzenleme
07 Şubat 2020, 23:11 0
Vakfıkebir Trafiğine Yeni Düzenleme
TRABZON;Vakfıkebir Kemaliye Mahallesi Hacı Ziya Habiboğlu Caddesi’nde Caferli Mahallesi girişi döner kavşak ve dolgu çalışmalarında sona gelindi.  Çalışmalar tamamlandığında trafik hem rahatlayacak hem de güvenli olacak.
12 YILIN SONUNDA ŞİFA KAYNAĞI MOR EKMEK ÜRETİLDİ
30 Ocak 2020, 08:50 0
12 YILIN SONUNDA ŞİFA KAYNAĞI MOR EKMEK ÜRETİLDİ
TRABZON; Vakfıkebir'li bir girişimci ekmek fırın ekibinin 19 kişilik ekip ile 12 yıl sonunda üretilen mor ekmeğin faydaları ortaya çıktı.
Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezinde Oryantasyon Kursu
28 Ocak 2020, 07:42 0
Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezinde Oryantasyon Kursu
Halk Eğitimi Merkezlerindeki oryantasyon kursları işe yeni başlayan çalışanların işin gerektirdiği tutum, değer ve bilgileri edinmeleri, düşünsel ve bedensel beceriler kazanmaları, kurumsal yaklaşım ve temsil yeteneklerini geliştirmeleri, kişisel olarak değerli ve önemli oluş, kurumsal olarak aidiyet duygularının güçlendirilmesi, işe ve kuruma uyumlarının en üst düzeyde sağlanmasına yöneliktir.
Deprem bölgesine Vakfıkebir Ekmeği
25 Ocak 2020, 19:16 0
Deprem bölgesine Vakfıkebir Ekmeği
Deprem bölgesine Vakfıkebir’den yardım gönderiliyor. Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta bir açıklama yaparak Vakfıkebirli fırıncılara teşekkür etti.
Müdürler Vakfıkebir'de Buluştular
22 Ocak 2020, 20:58 0
Müdürler Vakfıkebir'de Buluştular
TRABZON;Vakfıkebir Kaymakamlık Yazı İşleri Müdiresi Şifa Karadeniz’in ev sahipliğinde Yakamoz Köfte Salonunda bir araya gelen müdürler haftanın yorgunluğunu sohbet ederek üzerlerinden attılar.
BGC Gazeteci Muhammet Taş Anısına Yarışması Düzenliyor
22 Ocak 2020, 20:27 0
BGC Gazeteci Muhammet Taş Anısına Yarışması Düzenliyor
2019 Kasım ayında vefat eden Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci Muhammet Taş adına “BGC MUHAMMET TAŞ YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ- 2019” yarışması düzenlendi.
Vakfıkebir’in 21 Yıllık Özlemi Bitti
16 Ocak 2020, 08:19 0
Vakfıkebir’in 21 Yıllık Özlemi Bitti
TRABZON;Vakfıkebir Kaymakamı Mesut Yakuta, Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta, Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürü Merthan Çelikdağ, Vakfıkebir Jandarma Komutanı Safa Akgün, Vakfıkebir OSB Müdürü Duygu Sağlam, Vakfıkebir Büyükşehir Belediyesi Meclisi Üyesi aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Üyesi Enver İskenderoğlu ve İş Adamı Hüseyin İskenderoğlu Vakfıkebir Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulacağı Baliya Bölgesi’ne giderek İskenderoğlu Süt Ürünleri tarafından başlatılan çalışmaları yerinde incelediler.
TVİT, Geleneği Devam Ettirdi
13 Ocak 2020, 17:36 0
TVİT, Geleneği Devam Ettirdi
TRABZON; Vakfıkebir İşadamları Topluluğu (TVİT), geleneksel kahvaltı programında basın mensuplarıyla buluştu. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle kısa adı TVİT olan “Vakfıkebir İş adamları Topluluğu” her yıl olduğu gibi bu yılda Büyükliman Bölgesi’nde aktif gazetecilik yapan basın mensuplarıyla bir araya geldiler.
ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK MAĞDUR DURUMDA
07 Aralık 2019, 20:00 0
ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK MAĞDUR DURUMDA
Vakfıkebir Belediye Parkı’nda düzenlenen kermeste öğrenciler adeta ‘hayır’da yarıştılar. Kermesin amacının ise elde edilen gelirin tamamının ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak olduğu ifade edilirken, kermesi düzenleyen öğrenciler adına bir açıklama yapan Sude Baltürk, “Öğrenci arkadaşlarımızla düzenlediğimiz kermesten elde ettiğimiz gelirin tamamını ihtiyaçlı öğrenci kardeşlerimize bağışlayacağız. Okulumuzda Afgan’lı, Irak’lı ve Filistinli kardeşlerimiz var. Onların ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.
”BGC’den Anadolu Şapka’ya Teşekkürler”
01 Aralık 2019, 17:34 0
”BGC’den Anadolu Şapka’ya Teşekkürler”
Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde yaklaşık olarak üç yıldır faaliyet gösteren ve devlet kurumlarının yanı sıra önemli firmalara şapka üretimi yapan Anadolu Şapka, Byükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) üyelerine anlamla bir jest yaptı. Anadolu Şapka cemiyet üyeleri için ürettiği şapkaları BGC yönetimine teslim etti.
DİDEM  & MUSTAFA EVLİLER KERVANINA KATILDILAR
11 Ekim 2019, 07:38 0
DİDEM & MUSTAFA EVLİLER KERVANINA KATILDILAR
TRABZON;Vakfıkebir sakinlerinden Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Gazete Vakfıkebir’in İmtiyaz Sahibi Mehmet Bülent & Asiye Alp çiftinin biricik kızı Didem Alp ile Artvin Arhavi eşrafından Nermin & Merhum Burhanettin Yüzüncü çiftinin Mustafa Yüzüncü bu akşam Vakfıkebir İlçe merkezinde bulunan bir düğün salonunda seçkin davetlilerin katılımıyla yapılan düğün merasimiyle Didem & Mustafa evliler kervanına katıldılar.
Müftü Köksal’dan Açılışa Davet
27 Eylül 2019, 06:34 0
Müftü Köksal’dan Açılışa Davet
29 Eylül 2019 Pazar günü, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ve bazı devlet erkânının katılımıyla açılışı yapılacak olan Vakfıkebir Bölge Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun açılışına Büyükliman Bölgesi Halkını davet etti.
Vakfıkebir'deki Yangın'dan 10 Büyükbaş Hayvan Son Anda Kurtarıldı
22 Eylül 2019, 20:22 0
Vakfıkebir'deki Yangın'dan 10 Büyükbaş Hayvan Son Anda Kurtarıldı
TRABZON;Vakfıkebir ilçesi Hacıköy Mahallesinde saat 16.00 sularında İsmet ve Emine Yavuzyılmaz belirlenemeyen nedenle yandı. Ev kullanılamaz hale geldi. Yangında can kaybı olmaması yüreklere su serpti. Yangında, Yavuzyılmaz Ailesine ait 10 adet büyükbaş hayvan telef olmaktan son anda kurtarıldı.Yangına Büyükşehir Belediyesi ait Vakfıkebir İtfaiye ekipleri müdahale etti.