Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezinde Oryantasyon Kursu

Halk Eğitimi Merkezlerindeki oryantasyon kursları işe yeni başlayan çalışanların işin gerektirdiği tutum, değer ve bilgileri edinmeleri, düşünsel ve bedensel beceriler kazanmaları, kurumsal yaklaşım ve temsil yeteneklerini geliştirmeleri, kişisel olarak değerli ve önemli oluş, kurumsal olarak aidiyet duygularının güçlendirilmesi, işe ve kuruma uyumlarının en üst düzeyde sağlanmasına yöneliktir.

Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezinde Oryantasyon Kursu
Mustafa ÖZCAN
Mustafa ÖZCAN
28 Ocak 2020 Salı 07:42

TRABZON; Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezlerindeki oryantasyon kursları işe yeni başlayan çalışanların işin gerektirdiği tutum, değer ve bilgileri edinmeleri, düşünsel ve bedensel beceriler kazanmaları, kurumsal yaklaşım ve temsil yeteneklerini geliştirmeleri, kişisel olarak değerli ve önemli oluş, kurumsal olarak aidiyet duygularının güçlendirilmesi, işe ve kuruma uyumlarının en üst düzeyde sağlanmasına yöneliktir.

Kurs boyunca, çalışan usta öğreticilerle usta öğretici adayları “eğitim öğretimde temel kavramlar, ilkeler, yöntemler, öğretimde öğreticinin rolü, hayat boyu öğrenme ve yetişkin eğitimi, yetişkin eğitiminde uygun program, içerik, materyal kullanımı, ölçme ve değerlendirme esasları, Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği ve ilgili mevzuat, usta öğreticinin tanımı, görevi ve sorumlulukları, kurumsal iletişim, temsil ve protokol kuralları, değerler eğitimi” konularında bilgilendirildi.

Oryantasyon kursunu sunan uzman öğretmen İbrahim Demirci “Etkinlik temelli öğrenmeye ve öğrenmeyi öğrenmeye ağırlık verdiklerini belirterek kursiyerlerde olumlu düşünme ve bakış açısı kazandırmak, kendi sorumluluk ve görev alanına odaklanmak, insan ilişkilerini ve iletişim becerilerini her zaman önemsemek, kurumsal düşünüş ve temsili benliğimizle ortak çalıştırmak, mesleğimizde sürekli gelişimlere açık olmak, kurumumuzdan hizmet alanlara karşı daima hizmet bilinci ile hareket etmek gibi ilke, görev ve değerleri özellikle yaşayış ve davranışlarımıza yansıtmayı amaçlayarak eğitimimizi planladık ve tamamladık.” diye kurs programını özetledi.

Kursiyerlerden İlknur Bekâr “Bu kurs bize farklı bir bakış açısı kazandırdı. Empati kurabilmeyi ve etkili iletişimin her alanda önemli olduğunu yaşayarak ve uygulayarak öğrendik, bize böyle bir fırsat verildiği için Halk Eğitimi Merkezimize, hocamıza, kurum yöneticilerine ve personeline teşekkür ederim.” dedi.

Akçaabat ilçemizden katılan kursiyer Murat Can Yılmaz da “Monoton ve tekdüze bir kurs süreci beklerken hem etkinlikler hem de teorik bölümlerde çok zevkli ve öğretici geçen bir kurs oldu. Beklentilerimizin üzerinde eğlenip bilgilenerek oryantasyon kursumuzu tamamladık. İyi ki Vakfıkebir’deki kursa katılmışım. Bu tarz kursların böyle değerli eğitmenlerle artmasını temenni ederim.” diyerek duygularını paylaştı. 

kaynak; gazete vakfıkebir

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.