Şalpazarı MYO 3’üncü Dönemde 55 Öğrenci Kep Fırlattı

Şalpazarı MYO 3’üncü Dönemde 55 Öğrenci Kep Fırlattı
Trabzon Haber
Trabzon Haber
18 Haziran 2024 Salı 21:44

Trabzon Üniversitesi bünyesinde 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı ile eğitim hayatına başlayan ve 2021-2022 yılında ilk mezunlarını veren Şalpazarı Meslek Yüksekokulu 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında 3'üncü dönem mezunlarını vermiş oldu.

Meslek Yüksekokulumuz 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında Mülkiyet Koruma ve Güvenlik Bölümü Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı ile eğitim hayatına başlayan ve 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı'na da öğrenci alımı ile 2 program ile eğitim-öğretime devam edildi. Acil Durum ve Afet Yönetimi Programı bu dönem ilk mezunlarını vermiş oldu.

Şalpazarı'nda yapılan mezuniyet törenine;  Şalpazarı İlçe Kaymakamı Sayın Semih Memiş, İlçe Belediye Başkanı Sayın Refik Kurukız, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Trabzon İl AFAD Müdürü Sayın Ahmet Koç, Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Doç. Dr. Tolga Ergün, Trabzon Üniversitesi Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Karoğlu, Trabzon Üniversitesi Tonya Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Galip Usta, Trabzon Üniversitesi Çarşıbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Lokman Şılbır, Trabzon Üniversitesi Vakfıkebir Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreteri Sayın Mustafa Gelir, Trabzon Üniversitesi Beşikdüzü Meslek Yüksekokulu Yüksekokul Sekreteri Sayın Ali Şen, Şalpazarı İlçe kurum amirleri, Meslek Yüksekokulumuz Yönetimi, Akademik ve İdari personel ile, öğrenciler ve aileleri katıldılar.

Törenimiz saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı, protokol konuşmalarıyla devam etti.Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Sayın Doç. Dr. Dönüş Gençer, yaptığı konuşmasında; Meslek Yüksekokulun yapımında emeği geçen önceki dönem Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Av. Hilmi Türkmen ve Trabzon Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu başta olmak üzere, dış ve iç paydaşlarımıza, akademik ve idari personele teşekkürlerini iletti. Ayrıca, Meslek Yüksekokulumuza maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Şalpazarı ilçe esnafına da teşekkürlerini iletti. Mezun olan öğrencilere başarılar temennilerinde bulunurken, öğrencilerin yetişmesinde ve bu günlere gelmesinde en büyük pay sahibi olan ailelerine de ayrıca teşekkürlerini iletti.

Şalpazarı Belediye Başkanı Sayın Refik Kurukız da, ilçemize kazandırılan Yüksekokula gelen öğrencilere teşekkür ederken, hedefi ve güveni olan herkesin başarıya ulaşacağını belirtti. Özellikle memleketimizin farklı illerinden ve coğrafyasından gelen öğrencilerin, mezun olduktan sonra ilçemizin gönül elçileri olduğunu belirtti.

Şalpazarı İlçe Kaymakamı Sayın Semih Memiş’te  yaptığı konuşmasında, mezun olan öğrencilere hedefleri doğrultusunda, emeklerin karşılığını alacaklarını, vatana-millete ve ailelerine faydalı birer insan olacaklarına inancının tam olduğunu söyledi. Kişisel eğitimlerini ön lisans ve lisans sonrasında tamamlasalar da hayatları boyunca daima eğitimin içinde yer alacaklarını belirtti. Mezun olan öğrencilere başarı dileklerinde bulunurken, ailelerine de teşekkürlerini iletti.

Protokol konuşmaları sonrasında Müdür Yardımcımız Sayın Öğr. Gör. İsmail Turgut Pala tarafından, mezun öğrencilere "Mezuniyet Andı" yaptırıldı. Akabinde farklı kategorilerde başarı elde eden öğrencilere, programlarında dereceye giren öğrencilere teşekkür ve plaket takdimi yapıldı. Okul 1'incisi, 2'ncisi ve 3'üncüsüne de ayrıca plaket takdimi ve teşekkür belgesi takdimi edildi. Okul 1'inci Oğuzhan Kumaş, duygu ve düşüncelerini belirten konuşması ve mezuniyet kütüğüne birincilik künyesi çaktı.

Plaket takdimi esnasında kısa bir konuşma yapan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Sayın Prof. Dr. Hüseyin Karaman yaptığı konuşmasında: "Bu ilçenin bir evladı olarak aranızda olmaktan guru duyduğumu belirtmek isterim. Rektörlük yaptığım dönemlerde de, ilçelerdeki Meslek Yüksekokullarda işlerin yürümesi için sadece rektörlüğün değil ilçe yönetimi ve halkının da Meslek Yüksekokullara sahip çıkmaları gerekmektedir. Öğrencilerin barınma ihtiyacı olan yurdun en kısa zamanda ilçemizde yapılması gerekmektedir. İlçe kaymakamlığı ve belediye başkanlığı öncülüğünde en kısa zamanda yurt sorununu çözmemiz gerekmektedir. ilk ve en önemli sorunun yurt konusu olduğunu bilmemiz gerekir. Dereceye giren öğrencilerimizi tebrik eder, gelecekteki iş hayatlarında başarılar dilerim" dedi.

Törenimiz, Mezuniyet Pastasının kesimi, keplerin havaya fırlatılması ve toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.