Vakfıkebir HABERLERİ
26 Yıl Aralıksız Belediye Başkanlığı Yapan Bahadır Kabri Başında Anıldı
08 Ocak 2022, 13:03 0
26 Yıl Aralıksız Belediye Başkanlığı Yapan Bahadır Kabri Başında Anıldı
26 Yıl Aralıksız Belediye Başkanlığı Yapan Bahadır Kabri Başında Anıldı Ölümünün 17. Yılında Mezarı Başında Anıldı.
VAKFIKEBİR EKMEĞİ’NİN BELGESELİ ÇEKİLDİ
02 Ocak 2022, 12:14 0
VAKFIKEBİR EKMEĞİ’NİN BELGESELİ ÇEKİLDİ
Ülke çapında büyüklüğü ve bayatlamama özelliği ile tanınan, Coğrafi İşaretli Vakfıkebir Ekmeğinin belgeseli çekildi.
BALTÜRK TÜRK MİLLETİ İÇİN TÜRKÇE YAZAN, ÇALIŞAN, EMEK VEREN BASIN CAMİASINI KUTLUYORUM
25 Ekim 2021, 12:01 0
BALTÜRK TÜRK MİLLETİ İÇİN TÜRKÇE YAZAN, ÇALIŞAN, EMEK VEREN BASIN CAMİASINI KUTLUYORUM
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Vakfıkebir İlçe Başkanı Orhan Burhan Baltürk, Gazeteciliğin önemine vurgu yaparak, halk ile bürokrasi arasında köprü olan gazeteciliğin kutsal bir kamu görevi olduğunu kaydetti.
Kadına Yönelik Şiddet, Erken Yaşta ve Zorla Evlilik Semineri
23 Ekim 2021, 18:46 0
Kadına Yönelik Şiddet, Erken Yaşta ve Zorla Evlilik Semineri
Trabzon’un Vakfıkebir İlçesi’nde mahalle muhtarlarına “Kadına Yönelik Şiddet ile Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele” konulu seminer verildi. Erkek | Kadın (Haberi Dinle) Vakfıkebir Halk Eğitimi Merkezi toplantı salonunda tüm mahalle muhtarlarına Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Yaşar Saral ve Uzman Seda Serim tarafından; "Kadına Yönelik Şiddet, erken yaşta ve zorla evliliklerin önlenmesi” başlıkları altında muhtarların neler yapabileceği konusunda bilgiler verildi. Vakfıkebir Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Saral, yaptığı açılış konuşmasında; bilindiği üzere kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin toplumsal bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarının yapılmasını önemsiyoruz. Kadına yönelik şiddet, erken yaşta ve zorla evliliklerin önlenmesi amacıyla düzenlediğimiz seminere hoş geldiniz. Amacımız Kadına Yönelik şiddetle topyekûn mücadele için toplumsal farkındalık ve duyarlılığın artırılması, erken yaşta ve zorla evliliklerin önüne geçilmesidir. Milletimizin itimadına mazhar olan kıymetli muhtarlarımızın buraya gelerek bu konuda da çok duyarlı olduklarını gösterdiniz. Öncelikle saygı değer muhtarlarımıza ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim dedi. Muhtarları bilgilendiren Uman Seda Serim; Kadına Yönelik Şiddet ile Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele Konularında Neler Yapabiliriz? Şiddet ya da şiddet uygulama tehlikesinin varlığı halinde veya bir çocuğun erken yaşta evlendirileceği haberi alındığında; Herkes bu durumu yetkili makam veya mercilere ihbar edebilir. İhbarı Alan Kamu Görevlisi ise; Görevlerini geciktirmeksizin yerine getirme ve uygulanması gereken diğer tedbirlere ilişkin olarak yetkilileri haberdar etmekle yükümlüdür. Devletimizin kadınları şiddetten korumak için bir Kanun çıkardığı bilgisini verilebilir, Kadınların sosyo-ekonomik olarak güçlenmesine yönelik ilgili kurumlara yönlendirme yapılabilir dedi. Kız çocuklarımızın daha iyi eğitim alması ve üst eğitim düzeyine ulaşmasının Devlet politikamız olduğunu, bu sağlamak için burs ve nakit transferi imkânları olduğunu anlatabiliriz, Medeni Kanun çerçevesinde Resmi Nikâh ile gerçekleştirilen evliliklerin kadınların temel haklarını kullanmasında son derece önemli olduğunu anlatabiliriz, Mahallemizde kadına yönelik şiddet veya erken evlilik varsa aşağıdaki makamlara bildirebilir dedi. ALO 155 ALO 156 ALO 183 ŞÖNİM Savcılık/Çocuk Hakimliği Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü.
BGC’DE 2020 YILININ BAŞARILI GAZETECİLERİ BELLİ OLDU-VİDEOLU HABER
12 Ekim 2021, 20:27 0
BGC’DE 2020 YILININ BAŞARILI GAZETECİLERİ BELLİ OLDU-VİDEOLU HABER
Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti (BGC) tarafından merhum gazeteci Muhammet Taş anısına düzenlenen “BGC Muhammet Taş Yerel Gazetecilik Ödülleri-2020” yarışmasının sonuçları açıklandı.
Müdür Samim Aksoy İstifa Etti
08 Ekim 2021, 16:16 0
Müdür Samim Aksoy İstifa Etti
Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Müdürü Samim Aksoy, 2014 yılında atandığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden ayrılmak için istifa dilekçesi verdiği bilgisine ulaştık.
DAMAT JCB’Yİ GELİN ARABASI YAPTI
05 Ekim 2021, 18:39 0
DAMAT JCB’Yİ GELİN ARABASI YAPTI
Vakfıkebir ilçemizin sevilen, sayılan değerli ailelerinden merhume Şehriban ve merhum Halisağa Yıldız’ız kızları Sevilay ile Vakfıkebir ilçesinin sevilen, sayılan bir diğer değerli ailesi olan merhum Ayşe ve merhum Ali Türkmen’in Vakfıkebir Belediye personeli olan oğulları Ahmet mutlu beraberliklerini evlilikle noktaladılar. Vakfıkebir Belediyesinde kepçe operatörü olarak çalışan damat Ahmet Türkmen, çalıştığı JCB yükleyiciyi balonlarla süsleyerek gelin arabası yaptı. Sabri Bahadır Kültür Merkezi Düğün Salonunda Mevlit-i Şerif ile yapılan muhteşem düğün töreninde çiftlerin nikahlarını Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta kıyarken Sevilay ile Ahmet’e ömür boyu mutluluklar diledi. Sevilay ile Ahmet’in düğün törenine eş, dost, akraba ve arkadaşlarının yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Bizlerde Sevilay ile Ahmet’e evlilikle noktaladıkları bu mutlu beraberliklerinin kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyoruz.
TRABZON  VAKFIKEBİR’DE BİR KİŞİ BIÇAKLANDI
01 Ekim 2021, 00:25 0
TRABZON VAKFIKEBİR’DE BİR KİŞİ BIÇAKLANDI
Vakfıkebir’de akşam saatlerinde bir sitede toplantı halindeyken bir kişi bıçaklandı.
Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi
29 Eylül 2021, 00:14 0
Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi
Ruhsatsız Tabanca Ele Geçirildi Vakfıkebir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bu gün durdurulan iki araçta ruhsatsız tabanca ele geçirildi