Şalpazarı MYO olarak, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma ve Oryantasyon Programı düzenlendi

Şalpazarı MYO olarak, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma ve Oryantasyon Programı düzenlendi
Trabzon Haber
Trabzon Haber
10 Ekim 2023 Salı 22:25

Trabzon Üniversitesi Şalpazarı Meslek Yüksekokulu olarak, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Tanışma ve Oryantasyon Programı düzenlendi. Program Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda yapıldı.

Programa Meslek Yüksekokulumuz Akademik ve İdari Personeli ile öğrencilerin yanı sıra; Şalpazarı İlçe Kaymakamı Sayın Semih Memiş , Şalpazarı Belediye Başkanı Sayın Refik Kurukız, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Atilla Çimer, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Olcay Bal ile Müdahale Şube Müdürü Sayın Fatih Yıldırım, Şalpazarı İlçesi Yükseköğretim Derneği Başkanı, aynı zamanda Trabzon Ortahisar Belediyesi Başkanvekili Sayın Ahmet Yüksel Gülay, Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Beşikdüzü Grup Amiri Sayın Alaattin Sandıkçı ve çalışma ekibi, Tonya Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Sayın Dr. Öğr. Üyesi Galip Usta Tonya Meslek Yüksekokulu öğretim elemanlarından Şalpazarı Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Dr. Öğr. Üyesi Mehtap Usta ile Şalpazarı İlçesi Kurum Amirleri de katılım sağladılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan  Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Dönüş Gencer: "Her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle, tüm itfaiyecilerin 303'üncü yıldönümünü kutluyorum.

Şehit olan Fahrican Yavaş ve Orçun Yaşar başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şalpazarı Meslek Yüksekokulu ailesi olarak hem iç, hem de dış Paydaşlarımıza ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının öğrencilerimize, Akademik ve İdari Personelimize ve ülkemize hayırlı olsun" diyerek, katılımcılara da ayrıca teşekkürlerini iletti.

Şalpazarı İlçesi Yükseköğretim Derneği Başkanı Sayın Ahmet Yüksel Gülay da konuşmasında; "İlçemize kazandırılan ve eğitime başlayan Meslek Yüksekokulun olmasından dolayı memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Bu sene 3'üncü yılımız. Buraya farklı bölgelerden gelen öğrencilerimiz oldu. Mezun olduktan sonra işe girenler de oldu. İlk mezun öğrencilerden işe girip 6 Şubat 2023 depreminde vefat eden öğrencimiz oldu. O öğrencimiz bizim şehidimiz. Öğrencimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, siz kıymetli öğrencilerimize başarılar diliyorum" dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Olcay Bal da konuşmasında; "1720 yılından beri aktif görev alan İtfaiye teşkilatının 303'üncü yıldönümünü kutluyorum. Siz değerli öğrencilerimiz yarın bir gün bizlerin birer mesai arkadaşları olacaksınız. Bu anlamda da sizlere karşı gerekli desteği vermeye hazırız. Eğitim öğretim süresince Şalpazarı Meslek Yüksekokuluna gerek alan uygulamalarında gerekse teorik uygulamalarda gerekli desteği verdik, vermeye de devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Sayın Refik Kurukız da; "İlçemize kazandırılan Meslek Yüksekokulumuza gelen farklı bölgelerden gelen öğrencilerimiz, mezun olduktan sonra ilçemizden ayrılırken bizlerin gönül elçisi olarak gidiyorlar. Önceki dönemlerdeki öğrenci arkadaşlarınız da bilirler ki biz, ilçe belediyesi olarak her daim öğrencilerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize ilçemize hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Atilla Çimer de konuşmasında; "Öncelikle ben Meslek Yüksekokullardan sorumlu Rektör Yardımcısıyım. Üniversitemizde de oryantasyon programı var. Ama ben özellikle Şalpazarı Meslek Yüksekokulunun programına katılmak istedim. Rektörümüz ile birlikte katılmayı planlamıştık. Ama Rektörümüzün Ankara'da ve yurtdışında programlarından dolayı aranızda olamadı. Ancak sizlere Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu'nun selamları var. ilçemize kazandırılan Meslek Yüksekokulumuzun yapılmasında büyük emeği geçen başta Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen olmak üzere, tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılında üniversitemize her ne kadar uzak olsalarda Şalpazarı Meslek Yüksekokulu ve Tonya Meslek Yüksekokulu %100 doluluk oranı ile kayıt yaptırdılar. İstiyorıuz  ki Şalpazarı Meslek Yüksekokulunu kazanan öğrencilerimiz ilçemizde barınma imkanı olsun. Öğrenciler için iki temel sorun vardır. biri barınma, diğeri ulaşım. İnşallah en kısa sürede Şalpazarı ilçemize de bir yurt yapılır da öğrencilerimizin barınma ihtiyacı çözülmüş olur. Bir diğer değinmek istediğim konu ise İtfaiye Haftası ile olacak. Kuruluşundan bugüne kadar hayatlarını ortaya koyan, kendi canını ve sevdiklerini arkadalarında bırakarak yangın, deprem, sel gibi doğal afetlere koşan itfaiyecilerimizin günlerini kutlar, şehit olan itfaiyecilerimize de ALLAH'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

6 Şubat depreminde Meslek Yüksekokulumuzdan da gönüllü olarak deprem bölgesine giden hem öğretim elemanlarımıza hem de öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Trabzon Üniversitesi olarak göğsümüzü kabartıtlar. Bu denli kutsal bir görev için bizleri seçtiğiniz için siz kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Her bir paydaşlarımız sizlerden birer ikişer alım yaptığı sürece işiniz de hazır demektir. Paydaşlardan ve hocalarınızdaki verilerden faydalanın. Hem Meslek Yüksekokulu, hem Şalpazarı Belediyesi hem de bizler her daim sizlerin yanınızda olacağız. Sorunlarınız bizlerin sorunlarıdır. Bizlerin kapısı her daim açıktır. Gerçi inanıyorum ki Meslek Yüksekokulumuz sizlerin tüm sorunlarınıza çözüm bulacaktır. En azından çayımızı içmeye bekleriz. Şimdiden hepinize başarılar diliyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Şalpazarı İlçe Kaymakamı Sayın Semih Memiş de konuşmasında; "Kısa bir süre önce ilçeye geldim ve bir kaç gün önce de Yüksekokulumuzu gezdim. Gezerken dikkatimi çeken, katlarda duvarlara asılmış fotoğraflar oldu. Öğrencilerimizin afet bölgelerdeki yaptığı çalışmaları, emeklerini gösteren fotoğraflar vardı. Gerçekten bu çok önemli. Şalpazarı Meslek Yüksekokulu'ndan en ufak dahi desteğin o bölgelere gitmiş olması çok kıymetli, çok önemli. Meslek Yüksekokulumuzun yönetimine, her bir hocalarına, sizleri yetiştirip ülkemize faydalı birer evlat yetiştiren ailelerimize teşekkür ediyorum. Geleceğimizin umudu sevgili gençler, varlığınız en büyük güçtür. Hepinize başarılar diliyor, sizleri ALLAH'a emanet ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmalar sonrasında Meslek Yüksekokulumuzun tanıtımı, yapılması ve yapılmaması gerekenlere ilişkin, okul ve ilçe gezimize dair gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Bilgilendirmeler;

Öğr. Gör. İsmail Turgut PALA, Öğr. Gör. Lokman ODABAŞ, Öğr. Gör. Aynur KAYA, Öğr. Gör. Bereket Bülent AYKER ve Öğr. Gör. Cihan KIRPIK tarafından yapıldı. Öncesinde Öğr. Gör. Ömer UZUNTAŞ tarafından İtfaiyeci Duası yapıldı. (İtfaiyeci Duası: "Allah'ım tehlikeye düşmüş olan her canlının, özellikle küçük bir çocuk ya da yaşlının imdadına geç kalmadan yetişebilmem için bana güç ver. Yangınla mücadelede bilgi, teknik ve tecrübemi artır. Sevgimi, cesaretimi eksiltme. Pirimiz İbrahim Peygamberi yanmaktan koruduğun ilahi emrin sırrına beni de dahil et. Kaderimde ölmek varsa çocuklarımı, eşimi ve yakınlarımı koru")

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından Meslek Yüksekokulumuz Müdürü Sayın Dr. Öğr. Üyesi Dönüş GENÇER'e yeni Eğitim-Öğretim yılında Başarı dileklerini belirten çiçek takdimi yapıldı. İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı personel tarafından yapılması planlanan tatbikat hava muhalefeti nedeniyle yapılamadı. Ancak, Arama Kurtarma Eğitmeni Sayın İsmail ERSOY tarafından, Arama Kurtarma Köpeği "RİTA" ile küçük bir gösteri sunumu yapıldı.

Günün anlamına dair toplu fotoğraf çekimi ile program son buldu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.