ŞALPAZARI EĞİTİM  VE KALKINMA VAKFI KURULDU

ŞALPAZARI EĞİTİM  VE KALKINMA VAKFI KURULDU
Trabzon Haber
Trabzon Haber
30 Aralık 2022 Cuma 20:54

Trabzon Şalpazarı’nda STK çalışmalarında başarılı bir merhale olarak, vakıflaşma çalışmalarında mutlu sona gelindi. Vakfın kuruluş başvurusu için gerekli yaklaşık yüzbin TL bağışlanarak, noter beyanı  bu gün yapıldı.

Şalpazarı Eğitim KST Derneği’mizin, 2011 yılındaki  kuruluş bildirgemizde ilan ettiğimiz, onuncu yılın sonunda *Şalpazarı Eğitim Ve Kalkınma Vakfı* kuruluşu taahhüdümüzü, bu gün, 29 Aralık 2022 tarihi itibariyle de yerine getirmiş olduk. Mütevelli heyetimizde yer alan arkadaşlarımıza, Şalpazarı Eğitim Derneği Yönetim Kurulumuz Asıl-Yedek üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkürler. “Derneğimiz ve Vakfımızla” omuz omuza yüksek faydalı çalışmalarla memleketimizin hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Hamdolsun, Hayırlı uğurlu olsun.

Sivil toplum faaliyetlerinde önemli bir yeri olan,  bir çok öncü ve lider çalışmalarını uzun yıllardır devam ettiren Şalpazarı Eğitim KST Derneği’nin, kamuoyuna ilan ettiği vakıflaşma süreci çalışmaları bir yıldır devam ediyordu.

Pandemi sebebiyle yaşanan gecikmelere rağmen, Şalpazarı Eğitim ve Kalkınma Vakfı’nın kuruluş başvurusunun yapılmasını önemli bir aşama olarak adlandıran Vakfın Kurucu Başkanı Hasan KESKİN yaptığı açıklamada;

“Bizler, Şalpazarı Eğitim KST Derneği Yönetim Kurulu ve camiası olarak, 2011 yılında faaliyetlere başlamıştık. Geçen 12 sene zarfında, birçok öncü ve faydalı faaliyetlerle topluma ve insanımıza dokunduk. Önceliğimiz eğitimdi. Yedi defa Gençlik ve Çocuk Festivali ile öğrencilerimize,  iki defa öğretmenlerimize  ve yerel yöneticilerimize olmak üzere, yaklaşık beş yüzden fazla insanımızı toplam altmış bin km yol kat ettiğimiz etinliklerle  Şalpazarı’ndan İstanbul-Çanakkale-Edirne’de ağırladık. Okullarımızda ve öğrencilerimize yapmaya devam ettiğimiz katkılarımız saymakla bitmez. Burs çalışmamız hiç aksatılmadan ve artarak devam ediyor. Bir çok hemşehrimize, engelli ve dezavantajlı vatandaşlarımıza desteklere devam ediyoruz. Şalpazarıspor’umuza katkılarımız hep sürmüştür. Sadece bu yıl, 2022-23 eğitim yılında 50 yüksekokul öğrencimize üç yüz bin tl’ye yakın burs desteğimiz olacaktır.” diyerek,

“Şimdi, derneğimizin kuruluş bildirgesinde söz verdiğimiz vakıflaşma sürecini tamamlıyoruz. Deyim yerindeyse, Şalpazarı Eğitim Kalkınma Vakfı’mızla, ağır abi olarak STK süreçlerimizi başka bir boyuta taşımış olacağız. Hizmetlerin daha somut olarak meydana çıkacağı avantajlara sahip olacağız. Yüksek  öğrenim için sadece burs değil, barınma başta olmak üzere bir çok alanda somut adımlar atacağız. Gerek Şalpazarı’mızda gerekse de İstanbul’da hemşehrilerimizin gündelik hayatına dokunan çalışmalar yapacağız. Şalpazarı/Trabzon lobimizi daha da güçlendireceğiz. En önemlisi de, kısır döngü içerinden çıkıp, farklı ve daha üst kulvarlarda yarışa devam edeceğiz. Vakfımızın kuruluşu için yaklaşık yüz bin tl’yi vakfeden, Şalpazarı Eğitim Derneğimizin asıl/yedek tüm yönetim kurulu üyelerimize, çok teşekkür ederim. Derneğimizin çalışmaları da aynı tempoda devam edecek. Hem Vakfımız hem de derneğimizin güç birliği, yüksek fayda sağlayan atılımlarımızı kolaylaştıracaktır. İleri aşamalarda, Şalpazarı’mızın potansiyeli yüksek, gönüllü ve yardımlaşmaya hazır insanlarımızı da vakfımızın çatısı altında toparlayacağız. Yaptığımız tüm gayretli çalışmalar, Şalpazarı-Trabzon’umuzun ve Ülkemizin hayrına olacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Vakfın Mütevelli Heyeti şu isimlerden oluştu:

SIRA

ADI SOYADI

1

Hasan KESKİN

2

Ahmet ÇABUK

3

Ali ATALAR

4

Ali USTA

5

Avni ÇAKIR

6

Bahri ERATA

7

Bilgehan KANDİL

8

Birol ATAMAN

9

Erhan KEKEÇ

10

Ersan GÜLAY

11

Fatih DEMİRTAŞ

12

Hacer HANİÇ

13

Hakan ÖZCAN

14

İbrahim ERATA

15

Murat ÖZER

16

Mustafa ERDİN

17

Mustafa Kemal KARABAYIR

18

Nedim GÜNEY

19

Osman KIT

20

Pirağa YILMAZ

21

Sebahattin KESKİN

22

Sefer ÖZDİN

23

Turan METİN

24

Ünal BALTA

Yirmi dört kişilik mütevelli heyetinden oluşan Şalpazarı Eğitim Ve Kalkınma Vakfı’nın merkezi Üsküdar’da olacak. Eğitim Derneği de faaliyetlerini sürdürecek.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.